Get Adobe Flash player

Tłumiki drgań przewodów rurowych

System rur i przewodów w elektrowni lub zakładzie chemicznym jest złożoną, dynamiczną strukturą. Drgania powodują często uszkodzenia oraz nieprawidłowe działanie urządzeń. Drgania mogą być wywołane w przewodach przez liczne źródła np. siły hydrodynamiczne, pulsację ciśnienia lub zmiany ciśnień wywołane podczas zamykania lub otwierania zaworów. Drgania przewodów są wytwarzane przez urządzenia takie jak pompy lub turbiny. Nawet małe amplitudy drgań wywołane normalną pracą mogą z czasem doprowadzić do zmęczenia materiału, a tym samym osłabienia wytrzymałości rur.

Opierając się na wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i instalacji wibroizolatorów dla maszyn i urządzeń, GERB opracował wibroizolatory dla przewodów. Wibroizolatory te posiadają szereg zalet takich jak:

- Natychmiastowa reakcja na drgania bez opóźnień czasowych.
- Charakterystyka proporcjonalna do prędkości drgań: duże siły przeciwdziałające obciążeniom impulsowym, możliwość powolnych zmian np. wywołanych na skutek rozszerzalności cieplnej.
- Łatwe w projektowaniu i instalacji. Nie posiadają części, które się zużywają, nie wymagają konserwacji oraz posiadają wysoką trwałość.
- Standardowe wibroizolatory dla przewodów tłumią drgania poprzeczne o amplitudzie do 40 mm. Istnieją także wibroizolatory dla większych przemieszczeń.

Dostępne są tłumiki dla specjalnych zastosowań np. dla szerszego zakresu temperatur.

Jeżeli chcesz otrzymać więcej informacji nt. wibroizolacji wyślij do nas wiadomość.

imię lub nazwa firmy:

twój adres e-mail:

temat:

treść:

przepisz powyższy kod: